x تبلیغات
rostamilawyer

رای پرونده مفتاح رهنورد صادر شد

 وکیل شاکیان پرونده مفتاح رهنورد از صدور رای محکومیت این پرونده خبر داد.

مهدی عزیز زاده قصاب وکیل شکات پرونده مفتاح رهنورد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت این پرونده گفت :رای محکومیت متهمان پرونده مفتاح رهنورد صادر شده است.

وی ادامه داد: در این رای محکومیت حبس و رد مال دیده می‌شود.

مقالات مشابه:بهترین وکیل اشرفی اصفهانی

این وکیل با اشاره به روند رد مال در این پرونده بیان کرد: اشکالاتی در خصوص روند رد مال در این پرونده وجود دارد که قرار است در این رابطه با قاضی صحبت کنیم.

گفتنی است؛پرونده مفتاح رهنورد هزار و ۶۰۰ شاکی دارد و از سال ۹۷ در دست رسیدگی بود.

شاکیان این پرونده پیش خرید خودرو کرده بودند، اما خودرویی به آن‌ها تحویل داده نشده و همین موضوع منجر به ورود ضرر و زیان به خریداران شد.

به این پرونده در شعبه ۹ دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی تهران رسیدگی شد.

مقالات دیگر:بهترین مشاور و روانشناس تهران

پای پرونده جنجالی اتباع چینی به سفارت این کشور باز می‌شود

 

وکیل متهمان چینی گفت: تلاش می‌کنیم با سفارت چین رایزنی‌هایی را انجام دهیم تا برای تودیع وثیقه این تبعه‌ها کمک‌های لازم صورت بگیرد.

پای پرونده جنجالی اتباع چینی به سفارت این کشور باز می‌شود

به گزارش گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، وکیل پرونده اتباع چینی درباره آخرین جزئیات این پرونده به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: مرحله تحقیقات پرونده رو به اتمام است، اما جلسات دادگاه هنوز تشکیل نشده.

مهدی عزیز داده قصاب با اشاره به وضعیت فعلی این متهمان  بیان کرد: ما برای تودیع وثیقه با مشکلاتی مواجه شدیم، بنابراین دو موکل بنده هم چنان در زندان هستند و  تلاش می‌کنیم با سفارت چین رایزنی‌هایی را  انجام دهیم تا برای تودیع وثیقه این تبعه‌ها کمک‌های لازم صورت بگیرد.

مقالات مشابه:بهترین وکیل تهران

وی گفت: تمامی موارد قانونی پرونده به درستی و با دقت در حال اجراست و پس از صدور کیفر خواست جلسات دادگاه برگزار خواهند شد.

به گزارش فارس، دادستان کاشان چندی پیش از دستگیری تبعه چینی عامل انتشار تصاویر و فیلم‌های ارتباط خصوصی با دختران ایرانی در کاشان خبر داد.

طی روزهای اخیر تصاویر و فیلم‌های از ارتباط خصوصی یک تبعه چینی به‌ طور گسترده در شبکه‌های مجازی و یوتیوب منتشرشده است. این ۵۰ فیلم‌ها که در یوتیوب و بدون اجازه منتشر شده مربوط به روابط خصوصی این فرد چینی با دختران ایرانی بوده که بیشتر این دختران زیر ۱۸ سال سن داشته‌اند.

اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه نیز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه برخوردی با تبعه چینی که اقدام به انتشار عکس و فیلم‌های دختران ایرانی کرده است می‌شود، گفت: بعد از حادثه‌ای که رخ داد و فیلم‌هایی که در فضای مجازی در ارتباط با این موضوع منتشر شد، قوه قضائیه با همکاری ناجا ورود کرد و موفق شدیم این فرد شناسایی کنیم و یکی از همدستان او را هم شناسایی و دستگیر کنیم، این پرونده دو متهم دارد و در چارچوب ضوابط قانونی در حال اجرا است، برای اینکه این افراد قبل از رسیدگی از کشور خارج نشوند -چون که با قید وثیقه آزاد هستند- ممنوع‌الخروج شدند.

زمان برگزاری آزمون وکالت 1400 باید به 28 آذرماه بازگردد

 

آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری هر سال بر اساس عرف معهود در28 آذرماه برگزار میشد تا این که با ظهور و گسترش ویروس منحوس کرونا در سال ۱۳۹۹ این آزمون با تعویق های مکرر روبرو شد که تعویق اول آن از اوایل آذر ماه به ۲۸ آذر ماه و تعویق دوم به ۲۰ اسفند ماه و تعویق سوم به ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ و نهایتاً عدم برگزاری آزمون وکالت یک روز قبل از برگزاری این آزمون اعلام شد.

آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری هر سال بر اساس عرف معهود در28 آذرماه برگزار میشد تا این که با ظهور و گسترش ویروس منحوس کرونا در سال ۱۳۹۹ این آزمون با تعویق های مکرر روبرو شد که تعویق اول آن از اوایل آذر ماه به ۲۸ آذر ماه و تعویق دوم به ۲۰ اسفند ماه و تعویق سوم به ۲۰ فروردین ماه ۱۴۰۰ و نهایتاً عدم برگزاری آزمون وکالت یک روز قبل از برگزاری این آزمون اعلام شد.

درهمین راستا در گفتگویی که با یکی از مشاوران تخصصی آزمون وکالت انجام داده ایم پیامدهای مصوبه ی تاریخ برگزاری آزمون را مورد نقد و بررسی قرار داده ایم

مقالات مشابه:دفتر وکالت غرب تهران

سید رضا روزگار در پاسخ به این پرسش که بنظر می رسدتغییرات مکرر زمان آزمون وکالت در دوسال اخیر آشفتگی و سردرگمی هم برای برگزارکنندگان وهم برای داوطلبین در پی داشته است. فرایند این مصوبه چه آسیب هایی را بوجود آورده است عنوان کرد:

یکی از تبعات عدم برگزاری آزمون وکالت 99 در یک روز قبل از آزمون خود را نشان داد بدین گونه که داوطلبین در شرایطی قرارداشتند که کارت ورود به جلسه آزمون را در دست داشته و عده کثیری از این داوطلبین هم برای شرکت در آزمون مذکور به منظور شرکت در کانونی غیر از کانون بومی و محل سکونت خویش بار سفر بسته و در راه بودند در حالیکه هیچگونه اطلاع رسانی رسمی مبنی بر عدم برگزاری آزمون صورت نگرفته بود.در صورتیکه شایسته و بایسته بود که ساز و کار جدی تری جهت اعلام عدم برگزاری و با در نظر گرفتن فرجه زمانی متعارف تری نسبت به تاریخ اعلامی ۲۰ فروردین ماه صورت می گرفت.

این مشاور آزمون وکالت افزود:از آنجایی که همیشه مقارن با ثبت نام آزمونهای رسمی کشوری در سایت سازمان موصوف پیامکی مبنی بر تایید اطلاعات داوطلب ارسال می گردد بنابراین شایسته بود سازمان موصوف یک اعلان رسمی از طریق پیامک به داوطلبین آزمون وکالت ۹۹ ارسال می‌داشت تا برای آسودگی خاطر برای داوطلبین این مشکلات را بوجود نمی آورد.

این حقوقدان با بیان اینکه اسکودا هم از برگزاری آزمون های دیگر با جامعه آماری بسیار گسترده تر نسبت به آزمون وکالت با تقدم تاریخ کوتاه منتقد بود، تصریح کرد:

عدم برگزاری آزمون وکالت باعث ورود آسیب به حقوق مادی و معنوی داوطلبینی شد که به حد اعلای استهلاک ذهنی و جسمی در طریق این آزمون رسیدند و با وجود تعدد مطالب و نصوص قانونی و حجم کمی بیش از ۶۰۰۰ ماده قانونی اعم از قوانین مادر و قوانین خاص و آراء وحدت رویه سعی در برقراری آرامش و ایجاد بستر ذهنی مناسب جهت ادامه این مسیر در مسیر تعویق های مکرر داشتند و خویشتن خویش را در این مسیر باخته بودند و همین روزها نیز با شایعه پراکنی های بسیار از جانب مراجع غیر رسمی و غیر ذی صلاح نسبت به برگزاری این آزمون هنوز هم اطمینان کافی ندارند.

روزگار همچنین افزود:داوطلبینی که برای مطالعه در مسیر این آزمون مرخصی بدون حقوق گرفتند و پدران و مادران منتظری که سال جدید برای حمایت از فرزندان خویش از دید و بازدید عزیزانشان محروم ماندند و با نهایت توان و خاضعانه حمایت مادی و معنوی خود را به فرزندان آزمونی خود ارزانی داشتند وهمچنین مادرانی که با داشتن وظایف سخت مادری و حتی با داشتن طفل شیرخوار شبها تا دیرهنگام به مطالعه مشغول بودند، دوچندان بیش تر از دیگر شرکت کنندگان آسیب دیدند.

این مشاور تخصصی آزمون وکالت در ادامه بیان داشت: از آن جایی که ۵ سال است در کنار کارآموزی وکالت در مسیر رشد و پرورش وکلای آینده به آموزش داوطلبین این آزمون حقوقی مشغول هستم بخشی از سختی های راه و آسیب هایی که به این قشر آزمونی وارد شد را از نزدیک لمس نمودم. بهمین رو از نهادهای تصمیم گیرنده در تغییر و تعویق تاریخ این آزمون ها از َطرف تعداد بسیاری از داوطلبین منتقد هستم.

او با اشاره به اینکه تعویق های مکرر آزمون ۹۹ به اندازه کافی صدمات هنگفت مادی و معنوی داوطلبین را در پی داشته است یادآور شد: عمده ترین ایراد کاهش فاصله زمانی بین آزمون وکالت ۹۹ و۱۴۰۰ اینست که هرساله داوطلبین مردود در آزمون وکالت سال قبل تا آزمون سال بعد حداقل ۱۱ ماه فرصت سنجش نتیجه و بررسی نقاط ضعف و سعی بر تقویت نقاط قوت خویش منجمله بالا بردن ساعات مطالعاتی،تغییر منابع مطالعاتی وشرکت در کلاسهای آموزشی جهت ارتقاء سطح علمی خویش را داشتند اما امسال از آنجایی که فاصله بین برگزاری آزمون وکالت و اعلام نتیجه حداقل ۴۰ روز بوده انتظار می‌رود نتیجه آزمون وکالت در بهترین حالت تا یکم شهریور ماه اعلام گردد و این در حالیست که از یک شهریوره ۱۴۰۰ تا آزمون وکالت ۱۴۰۰ که بر اساس اعلامیه رسمی اسکودا قراراست در تاریخ ۷ آبان ماه برگزار شود تنها ۶۷روز فرصت دارند.

وی افزود:تعجیل در برگزاری آزمون وکالت 1400 فرصت یک جمع‌بندی معمول و متعارف را به داوطلب مردود در آزمون وکالت قبلی نمی‌دهد و عرصه را برای تلاش و استمرار در مطالعه برای داوطلبین محدود می کند.

این فعال حقوقی -رسانه ای تاکید کرد:امید آنکه نظم نظام آموزشی کشور در برگزاری آزمون های حقوقی با تدابیر ویژه تری در سنوات آتی به سمت و سوی اطلاع رسانی دقیق و پیشرفت باشد.

مقالات دیگر:فیزیوتراپی نیاوران

پیگیری حقوقی ادعا‌های کاندیدا‌ها

 

یک وکیل دادگستری می‌گوید، در قانون انتخابات مبحثی در مورد بیان مطالب خلاف واقع و یا مطالب غیرقابل انجام توسط نامزدهای انتخاباتی، پیش‌بینی شده است. البته طبق قانون مجازات اسلامی بیان این‌گونه مطالب جرم نیست.

ادعاهای خلاف واقع کاندیداها جرم محسوب نمی‌شودگروه اجتماعی یکتاپرس؛ روحانی از سال ۹۲ تا ۱۴۰۰ در سمت ریاست جمهوری ایران وارد عرصه قدرت شد و در سال ۹۲ با وعده‌های انتخاباتی بسیار زیبا در سمت ریاست جمهوری نشست و در سال ۹۶ هم با تکرار چندبرابر وعده‌هایی به میدان آمد و باز دوباره به هیچکدام از وعده‌های خود عمل نکرد و حتی قانون و مجلس هم نخواستند که پیگیر باشند که چرا وعده‌های داده شده عمل نشده اند و طبق معمول با کلماتی ابهام آمیز از زیر بار مسئولیت گریخته و عرصه زندگی و سفره را برای مردم تنگ‌تر و کوچک‌تر کرد.

حال که نزدیک انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا نزدیک است؛ کاندیدا‌ها از دادن وعده‌هایی خود را تبلیغ می‌کنند. ولی بهتر است برای انتخاب اصلح به عملکرد این کاندیدا‌ها توجه کرد نه به سخنان زیبا و فریبنده..

مقالات بیشتر:وکیل پایه یک دادگستری تهران

در سال ۹۲ روحانی با چنین کلماتی وارد عرصه ریاست جمهوری شد. هرکس وعده دهد و عمل نکند، گناه بزرگی کرده است. حتی اگر من مسئول شوم و نتوانم به وعده‌های خود عمل کنم، باید جرات این را داشته باشم که آن را به مردم بگویم….» این عبارت بخشی از سخنان حسن روحانی در لابه‌لای وعده و وعید‌های انتخاباتی سال ۹۲ است. روحانی آن روزها، سال‌ها تجربه حضور در سمت‌ها و پست‌های اجرایی را به مردم یادآور می‌شد و با نگاهی درست مشکلات و افسارگسیختگی بازار را به سوءمدیریت‌ها نسبت می‌داد و از طرف دیگر قسم جلاله می‌خورد که اگر برای مشکلات راه‌حل نبود کاندیدا نمی‌شد و به قول خودش اینجا بود که «ای امان،‌ای امان از شعار‌های بی‌محتوا…» برای رقیب کاربرد پیدا می‌کرد. رهبری آن سال به کاندیدا‌ها تاکید داشتند جوری حرف بزنید که اگر در خرداد سال آینده نوار امروز شما را جلوی خودتان گذاشتند، شرمنده نشوید؛ جوری وعده بدهید که چنانچه آن وعده را بعداً به رخ شما کشیدند، مجبور نباشید تقصیر را گردن این و آن بگذارید و بگویید که نگذاشتند، نشد.

دادن وعده‌های غیرواقعی جرم محسوب نمی‌شود

علی نجفی توانا در گفتگو با آنا درباره قابلیت پیگیری حقوقی برخی ادعا‌های خلاف واقع برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری گفت: در قانون انتخابات مبحثی در مورد بیان مطالب خلاف واقع و یا مطالب غیرقابل انجام پیش‌بینی شده است. البته طبق قانون مجازات اسلامی بیان این‌گونه مطالب جرم نیست مگر اینکه به نوعی با یکی از عناصر جزایی انطباق داشته باشد. واقعیت این است که در عرض ۴۰ سال گذشته بعضی از کاندیدا‌های چه در شورای شهر، نمایندگی مجلس یا ریاست جمهوری مطالبی را بعضاً می‌گفتند که اصولاً در اختیارشان نبوده است به عنوان مثال یکی از نامزد‌های انتخابات مجلس می‌گفت اینجا کارخانه ایجاد می‌کنم یا اشتغال ایجاد می‌کنم.

این وکیل دادگستری افزود: این وعده‌ها در صورتی مطرح می‌شود که وقتی نماینده وارد مجلس می‌شود، نماینده کل ملت است و آنجا قوانین مورد نیاز نهاد‌های دیگر را تصویب می‌کند و یا رئیس جمهور وظیفه اجرای قوانین را برعهده دارد، بنابراین وعده دادن در مورد هر موضوعی خارج از چارچوب‌های تعریف شده برای هر جایگاهی در منطق وعده‌هایی قرار می‌گیرد که عملی نیست.

 

نجفی توانا دادن وعده‌های غیرواقعی از طرف نامزد‌ها را جرم ندانست و تصریح کرد: در قوانین عادی اگر کسی با وعده و وعید کسی را فریب دهد، به عنوان کلاهبردار تحت تعقیب قرار می‌گیرد، اما در بحث نمایندگی معمولاً اینچنین نیست. نماینده می‌تواند ادعا کند، کاندیدا می‌تواند خود را این‌گونه مطرح کند. در مجموع، این اقدامات اگر جنبه توهین نداشته باشند، جرم نیست منتهی از لحاظ قوانین انتخاباتی با مشکل مواجه است و هم شورای نگهبان و هم هیئت نظارت می‌توانند در ارزیابی و اعتبارسنجی فرد به این مسائل توجه کنند.

این حقوقدان در توضیح شرایطی که صحبت‌های نامزد‌های انتخاباتی جرم محسوب می‌شود، اظهار کرد: نکته قابل توجه این است که اگر صحبت‌های نامزد‌های انتخاباتی با عناوین جزایی مانند کلاهبرداری، توهین، نشر اکاذیب، افترا یا حتی تهدید همخوانی داشته باشد، آن وقت می‌توان آن‌ها را به موجب این صحبت‌ها مورد پیگرد قانونی قرار داد. به عبارت دیگر اگر این جرایم ثابت شود، اشخاص می‌توانند تحت این عناوین، فردی را که مبادرت به رفتاری کرده، را تحت تعقیب قرار دهند.

نجفی توانا ادامه داد: گاهی کاندیدا‌ها مسائلی را مطرح می‌کنند که قابلیت پیگیری دارد به عنوان مثال مواردی نظیر اینکه فلانی دارای مدرک تحصیلی نیست، مدرک فلانی جعلی است، خانواده فلانی رفتار خلاف موازین اسلامی دارند، طرف مقابل با پولشویی تبلیغات انتخاباتی‌اش را انجام می‌دهد یا اینکه فلانی سابقه مجرمانه دارد و قبلاً در جایی که بوده، درستکار نبوده و مال بیت‌المال و اموال ملت را مورد سوءاستفاده قرار داده است و سایر موارد از این قبیل، قابلیت پیگیری قانونی را دارند.

وی در واکنش به اینکه بنابراین ادعا‌های خلاف واقع کاندیدا‌ها در صورتی که خارج از حیطه عناوین مجرمانه مطرح شود، جرم محسوب نمی‌شود، متذکر شد: ادعای غیرواقع منظور همان وعده‌هایی است که روحانی، احمدی‌نژاد و آقایان قبلی دادند و نتوانستند به آن وعده‌ها وفا کنند؛ لذا طرح چنین وعده‌هایی جرم نیست، اما در اصطلاح گفته می‌شود که خلاف نزاکت و عرف انتخاباتی و اصولاً باید در چنین مواردی ضمن آگاه کردن افکار عمومی، هیئت نظارت هم به نامزد‌ها بگوید که بر خلاف اخلاق انتخاباتی وعده ندهند و متذکر شود که بر چه اساسی ادعا می‌کنند که در عرض ۱۰۰ روز تحریم را برمی‌دارند یا قیمت دلار را به هزار تومان می‌رسانند. در حقیقت این صحبت‌های غیر واقعی ابزاری برای فریب انتخاب‌کنندگان است، به همین جهت جزو اقداماتی محسوب می‌شود که می‌تواند مورد مؤاخذه هیئت نظارت قرار بگیرد.

نجفی توانا با تأکید بر اینکه صحبت‌های انتخاباتی نامزد‌های انتخاباتی در صورت قرار گرفتن تحت عناوین مجرمانه، قابلیت پیگیری قانونی دارد، خاطرنشان کرد: بنابراین در صورتی صحبت‌های نامزد‌های انتخابات، جرم قلمداد شود، قابل پیگیری قانونی است. اما وقتی یک کاندیدا بگوید دلار را زیر یک هزار تومان می‌رسانم، این خلاف اخلاق انتخاباتی است چرا که با توجه به شرایط موجود در کشور یک امر واهی محسوب می‌شود و بر این اساس فرد مدعی می‌تواند از طرف هیئت ناظر بر انتخابات و شورای نگهبان مورد مؤاخذه قرار بگیرد که چرا این وعده را اگر داده، اما به آن عمل نکرده و مردم را فریب داده است.

این وکیل دادگستری در پایان یادآور شد: اینکه یک کاندیدا بگوید پایتخت کشور را تغییر می‌دهم، مشخص است که خارج از اختیاراتش صحبت می‌کند و حرفی بی‌ربط می‌گوید، لذا این فریب انتخاباتی است و از این جهت، این ایراد به آن وارد شود، اما عمل مجرمانه نیست.

منبع:یکتا پرس

نواری صوتی که نشان می‌دهد وکیل ترامپ مقامات اوکراینی را تحت فشار گذاشته بود

 شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان گزارش داد، نوار صوتی از یک تماسی تلفنی در ژوئیه سال ۲۰۱۹ میلادی نشان می‌دهد که رودی جولیانی، وکیل وقت رئیس جمهور سابق آمریکا مقامات اوکراینی را برای انجام تحقیقات درباره اتهامات بی‌اساس علیه جو بایدن تحت فشار گذاشته بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شبکه سی‌ان‌ان در این گزارش اعلام کرد که این صدای ضبط شده از تماس تلفنی میان "رودی جولیانی" وکیل وقت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، "کورت وولکر" دیپلمات آمریکایی و "آندری یرماک" یکی از مشاوران ارشد وولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین که پیش‌ماده تماس تلفنی میان ترامپ و زلنسکی بوده است را به دست آورده که در مرکز روند استیضاح ترامپ در سال ۲۰۱۹ میلادی قرار داشت.

مقالات بیشتر:وکیل اشرفی اصفهانی

در این تماس تلفنی، جولیانی گفت که می‌خواهد زلنسکی بگوید دادستانی را منصوب کرده تا درباره مدارک موجود تحقیق کند و ببیند که آیا مدارک دیگری درباره دخالت در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی وجود داشته است یا خیر و آن وقت موضوع بایدن باید بیرون بیاید و سر زبان‌ها بیفتد.

ترامپ جمهوری‌خواه اتهامات دال بر اینکه وی زلنسکی را در تماسی تلفنی برای خراب کردن وجهه بایدن تحت فشار گذاشته، به عنوان یک "تعقیب موهومات" سیاسی محکوم کرد. مجلس نمایندگان آمریکا تحت رهبری دموکرات‌ها در دسامبر ۲۰۱۹ میلادی به استیضاح ترامپ رای داد اما وی اوایل سال ۲۰۲۰ در مجلس سنا که در آن زمان تحت رهبری جمهوری‌خواهان قرار داشت، تبرئه شد.

ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ به بایدن دموکرات شکست خورد و در ژانویه ۲۰۲۱ کاخ سفید را ترک کرد.

دادستان‌های فدرال که درباره معاملات تجاری جولیانی در اوکراین در زمانی که وکیل ترامپ بود، تحقیق می‌کنند، در آوریل به خانه و دفتر وی حمله کرده و تلفن‌ها و کامپیوترها را مصادره کردند.

جولیانی هنوز متهم نشده است. وی پس از این حملات مدعی شد که عملکردش کاملا قانونی و اخلاقی بوده است.

 

کرونا آمار ازدواج و طلاق را با هم افزایش داد!

 

اعظم کریمی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: آمار ازدواج درسال ۹۹ حدود ۴.۴ درصد بود که روندی افزایشی داشت.

به گزارش سلام نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی گفت: کرونا موجب شد تا از هزینه های اضافی مراسم ازدواج کاسته شود و شاهد افزایش آمار ازدواج باشیم‌.اعظم کریمی مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان در خصوص آمار ازدواج و طلاق در دوره شیوع کرونا اظهار کرد: از سال ۹۳ تا سال ۹۸ همه ساله آمار ازدواج کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه البته خوشبختانه این رقم در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ با افزایش چشمگیری روبرو بوده است، گفت: آمار ازدواج درسال ۹۹ حدود ۴.۴ درصد بود که روندی افزایشی داشت.کریمی گفت: از دلایل این افزایش روند می توان  به اقدامات اثرگذار فرهنگی اشاره کرد. البته، شیوع کرونا و کاهش تجملات و رسوم دست و پا گیر از عوامل اثر گذاری در افزایش میزان ازدواج بوده است.

مقالات مشابه:بهترین وکیل طلاق تهران

وی بیان کرد: متاسفانه آمار طلاق ۳.۶ درصد افزایش داشته است که فقدان مهارت و آموزش صحیح و به موقع در حل تعارضات و عدم بهره مندی از خدمات مشاوره می‌تواند از عمده دلایل وقوع آن باشد.کریمی بیان کرد: از این رو ضروری است بیمه مشاوره در کشور اجرایی شود و مردم بتوانند در هر طبقه‌ای از خدمات مشاوره‌ای به موقع پیش از ازدواج و پس از آن بهره‌مند شوند.

وی درخصوص هزینه‌های مراکز مشاوره یادآور شد: متناسب با اعتبارات و تعداد جمعیت جوان در هر استان تا ۳ جلسه مشاوره رایگان شامل افراد متقاضی می‌شود که طبق حمایت اعتباری از مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان انجام می‌شود.کریمی افزود: ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها طی هماهنگی با مراکز مشاوره تحت پوشش وزارتخانه تا سه جلسه خدمات مشاوره رایگان به جوانان ارائه می کنند.

وی بیان کرد: این جلسات در مناطق سفید به صورت حضوری و در مناطق قرمز و نارنجی، در بستر فضای مجازی آنلاین برگزار می‌شود.

کریمی گفت: در دو سال اخیر مجوز جدید راه اندازی ۴۰۰ مرکز مشاوره تخصصی ازدواج و خانواده صادر شده است.

وی در رابطه با دریافت مجوز برای راه اندازی مراکز مشاوره اظهار کرد: وزارت ورزش و جوانان با مشارکت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور مرجع صدور مجوز مراکز تخصصی ازدواج و خانواده است.

پرونده حمید صفت به شعبه ۸ دادگاه کیفری یک تهران ارجاع شد

 یکی از وکلای حمید صفت از ارجاع پرونده موکلش به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران خبر داد.

ایوب میلکی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: پرونده موکلم برای رسیدگی مجدد به شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شده است.

وی گفت: امیدوارم که با توجه به  نقض حکم قصاص موکل در دیوان عالی کشور،  زمینه تبدیل قرار بازداشت موقت موکل به وثیقه  و آزادی ایشان در صورت صلاحدید دادگاه محترم هم عرض،  فراهم شود.

میلکی گفت: زمان دقیق دادگاه جدید هنوز ابلاغ نشده و احتمالا در روزهای آتی مشخص شود.

مطالب مشابه:بهترین وکیل خانم در تهران

بر اساس این گزارش، محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، ۲۸ مرداد ماه سال ۹۶ از تشکیل پرونده برای حمیدرضا صفت، خواننده، به اتهام قتل و انجام تحقیقات در این خصوص خبر داد و گفت که دو سه روز پیش متهم با ناپدری خود درگیر شد که ناپدری او در بیمارستان فوت کرد و متهم اکنون در بازداشت است.

«حمید صفت» ششم خردادماه سال ۹۷ از زندان با قرار وثیقه آزاد شد.

در اواخر سال ۹۹ با اعتراض اولیای دم به آزادی وی این بار پرونده به کمیسیون ۱۱ نفره پزشکی قانونی فرستاده شد و برای برطرف‌ شدن ابهامات، بازپرس رسیدگی‌کننده به پرونده در دادسرای جنایی تهران، دستور تشکیل هیأت ۱۱ نفر متخصصان پزشکی قانونی را صادر کرد.

هیأت پزشکی در دادسرای جنایی تهران حاضر شدند و در جلسه تحقیق از حمید صفت دفاعیات وی را شنیدند.

با تکمیل تحقیقات، با توجه به نظریه کمیسیون پزشکی و طبق ماده ۲۹۰ قانون مجازات اسلامی مبنی بر این که اگر کسی آگاهی داشته باشد که فرد بیمار است، با او درگیر شود، گرچه عمل نوعاً کشنده نباشد، او مرتکب قتل عمد شده است، کیفرخواست رپر معروف به اتهام قتل عمد صادر شد و حمیدصفت پای میز محاکمه ایستاد.

در جلسه دادگاه پس از دفاعیات متهم و وکیل او، قاضی پرونده دستور بازداشت حمید صفت را صادر کرد و پس از ان حکم قصاص او صادر شد.

۲۸ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ نیز اعلام شد که حکم قتل عمد و قصاص پرونده حمید صفت خواننده رپ با اکثریت آرای شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور نقض شد.

یک وکیل ژاپنی در عرض یک هفته بیش از ۳۵۰ هزار امضاء از مخالفان برگزاری المپیک توکیو جمع آوری کرد. به

 

یک وکیل ژاپنی در عرض یک هفته بیش از ۳۵۰ هزار امضاء از مخالفان برگزاری المپیک توکیو جمع آوری کرد.

به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، طی یک جنبش ژاپنی در جهت مخالفت ژاپنی‌ها با برگزاری المپیک توکیو، کنجی اوسانومیا وکیل و سیاستمدار ژاپنی طی یک هفته بیش از ۳۵۰ هزار امضاء از همه مخالفان برگزاری مسابقات المپیک جمع آوری کرده است.

امضای مخالفان در یک سایت به ثبت رسیده است و حالا زیر نظر اوسانومیا به دولت ژاپن، کمیته ملی المپیک این کشور و رئیس برگزاری مسابقات المپیک توکیو ارسال شده است. مخالفان بر این باور هستند که ژاپن شرایط برگزاری المپیک توکیو را  به دلیل شیوع ویروس کرونا ندارد.

مقالات بیشتر:دفتر وکالت در پونک

اوسانومیا در این باره عنوان کرد: من خیلی خوشحالم که توانستیم حامیان‌مان را در مدت زمان کوتاهی پیدا کنیم. شیوع ویروس کرونا مشکل بزرگی را نه تنها در ژاپن بلکه در تمام دنیا ایجاد کرده است. ما فعالیت هایمان را تا رسیدن به هدف اصلی که لغو مسابقات المپیک است ادامه می‌دهیم. 

مسابقات المپیک توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا از سال ۲۰۲۰ به ۲۰۲۱ موکول شد.

دولت کنونی آمریکا نسبت به مقابله با روسیه متعهدتر است

 

وزیر خارجه اوکراین گفت وکیل شخصی ترامپ، روابط این کشور با آمریکا به خطر انداخت.

دولت کنونی آمریکا نسبت به مقابله با روسیه متعهدتر استبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، دیمیتری کولبا، وزیر خارجه اوکراین گفت: دولت کنونی آمریکا نسبت به دولت‌های پیشین به مقابله با روسیه متعهدتر است. وزیر خارجه اوکراین در پاسخ به این سوال مجری  شبکه سی ان ان که از وی پرسید: آیا معتقدید رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ در رابطه با روابط بین آمریکا و اوکراین وارد رفتار مجرمانه شده بود؟، پاسخ داد: من یک وکیل نیستم تا بتوانم قضاوت خود را درباره رفتار مجرمانه جولیانی اعلام کنم. من نمی‌توانم توصیفی از این موضوع داشته باشم. اما او در حال حرکت در جهت اهداف سیاسی خود بود. او وضع موجود را برای اوکراین و روابط آن با آمریکا به خطر انداخت. من بهترین تلاش خود را برای اینکه در این دام نیفتیم به کار گرفتم تا حمایت هر دو حزب آمریکا را داشته باشیم.

مقالات بیشتر:بهترین وکیل حقوقی تهران

مجری در ادامه از وزیر خارجه اوکراین پرسید: می‌توانید به ما بگویید که آیا اف بی آی یا دیگر نهاد‌های تحقیقاتی در آمریکا برای تحقیقات درباره اقدامات جولیانی از اوکراین درخواست کمک کرده اند؟ دیمیتری کولبا پاسخ داد: تا آنجا که می‌دانم این درخواست وجود نداشته است. ما از هیچ درخواست حقوقی در این رابطه آگاه نیستیم. مجری شبکه سی ان ان در ادامه سوالات خود پرسید: در زمان دولت اوباما که جو بایدن معاون وی بود آنها از بیم تحریک روسیه، تسلیحات تهاجمی به اوکراین ندادند. به نظر شما چه تغییر کرده است؟ آیا تغییری مشاهده می‌شود؟ و وزیر خارجه اوکراین پاسخ داد: نظر من این است که دولت اوباما به گذشته مربوط می‌شود. دولت بایدن مربوط به امروز است. دولت کنونی آمریکا نسبت به دولت‌های پیشین خود را متعهدتر به مقابله با روسیه می‌داند.

منبع:تازه ترین ها

تفتیش خانه و دفتر کار وکیل سابق ترامپ توسط مأموران «اِف‌بی‌آی»

 

منزل و دفتر کار وکیل پیشین رئیس جمهور سابق آمریکا توسط مأموران فدرال و با اتهام لابی‌گری برای مقامات اوکراینی مورد تفتیش قرار گرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، مأموران فدرال آمریکا با حکم وزارت دادگستری، منزل و دفتر کار «رودی جولیانی» وکیل پیشین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا را مورد تفتیش قرار دادند.

به نوشته روزنامه «نیویورک تایمز»، به نظر می‌رسد که این تحقیقات درباره لابی‌گری او با مقامات اوکراینی در طول دوره ریاست جمهوری ترامپ است.

این روزنامه به نقل از افراد مطلع نوشت، به نظر می‌رسد تمرکز تحقیقات علیه جولیانی، بر نقش او در اخراج «ماری یووانویچ» سفیر پیشین آمریکا باشد.

مقالات بیشتر:وکیل خانواده در تهران

ترامپ ۲۰ می ۲۰۱۹ (مصادف با ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۹۸) یووانویچ را از سمتش برکنار کرد. ابتدا گمان می‌رفت علت اخراج یووانوویچ این باشد که منصوب دولت قبلی آمریکا بوده و از دموکرات‌ها حمایت می‌کرده است.

با این حال دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در جلسات استیضاح اول ترامپ با عنوان «اوکراین گیت» این فرض را مطرح کردند که کاخ سفید با برکناری ماری یووانویچ قصد داشته تا امکان اعمال فشار بر دولت اوکراین را برای تحقیق در مورد جو بایدن فراهم کند.

به گفته سه عضو تیم تحقیق مجلس نمایندگان آمریکا در موضوع رسوایی اوکراین‌گیت، ۱۰ جولای ۲۰۱۹ (۱۹ تیرماه) بین «جان بولتون» مشاور امنیت ملی وقت کاخ سفید و «گوردون ساندلند» نماینده آمریکا در اتحادیه اروپا بر سر همکاری ساندلند با جولیانی برای اعمال فشار بر دولت اوکراین جهت تحقیق کردن علیه دموکرات‌ها مشاجره لفظی شدیدی در گرفته است.

«ویلیام تیلور» سفیر وقت آمریکا در اوکراین که برای شهادت دادن علیه ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شده بود، اظهار داشت ساندلند به او گفته بود که ترامپ اعطای بسته کمک‌های نظامی به اوکراین را به اعلان علنی تحقیقات از جو بایدن و پسرش مرتبط کرده است.

روابط جولیانی با اوکراینی‌ها زمانی برجسته‌تر شد که دو تاجر به نام‌های «لو پارناس» و «ایگور فرومن» ارتباط او با دادستان‌های اوکراینی را تسهیل کردند تا بتواند درباره «هانتر بایدن»، پسر جو بایدن مدارکی را دریافت کند. این دو تاجر، متقابلاً به‌دنبال این امتیاز بودند که تحت نام جولیانی کسب‌وکار خود را گسترش دهند.

به نوشته پایگاه خبری «هیل»، «مایکل کوهن» از وکلای سابق ترامپ که اکنون با وزارت دادگستری آمریکا همکاری نزدیکی دارد در مصاحبه‌ای گفت، به جولیانی درباره خیانت ترامپ هشدار داده بود.

کوهن در مصاحبه با شبکه «سی‌اِن‌اِن» گفت: «به او گفته بودم که دونالد ترامپ به هیچ‌کس و هیچ چیز اهمیت نمی‌دهد و اینکه او نفر بعدی خواهد بود که زیر اتوبوس انداخته می‌شود (مودر خیانت قرار می‌گیرد) و این دقیقاً همان اتفاقی است که در حال رخ دادن است».

مأموران فدرال آمریکا سال ۲۰۱۸ نیز دفتر کار، منزل و اتاق هتل کوهن را مورد بازرسی قرار داده بودند. او در آن زمان مظنون به جاسوسی و دادن حق‌السکوت به دو زن بود که مدعی رابطه جنسی با ترامپ بودند.

 

جولیانی ظرف ماه‌های گذشته مسئول رسیدگی به شکایات کمپین ترامپ درخصوص وقوع تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ بود اما تقریباً تمامی این شکایت‌ها در دادگاه‌های آمریکا رد شدند. درپی شکست تیم جولیانی در به کرسی نشاندن ادعای تقلب در انتخابات، گزارش شد که ترامپ به نزدیکانش دستور داده دستمزدهای او را پرداخت نکنند.

با این حال ترامپ روز گذشته (پنجشنبه) در مصاحبه‌ای، تفتیش خانه و محل کار جولیانی را «بسیار بسیار غیرمنصفانه» دانسته و او را یک فرد میهن پرست توصیف کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» جولیانی روز جمعه گفت، هشت دستگاه الکترونیکی از وی ضبط شده است و این اتهام علیه او مطرح  است با نقض قوانین لابی‌گری، نام خود را به عنوان «عامل خارجی» ثبت نکرده است.

وکیل سابق ترامپ با رد این اتهامات مدعی شد: «من هرگز نماینده هیچ فرد یا مقام اوکراینی در برابر دولت آمریکا نبوده‌ام».

صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد