x تبلیغات
rostamilawyer

خبر خوب سازمان جهانی بهداشت: آبله میمونی همه‌گیر نخواهد شد

 به گزارش مدیکال اکسپرس، هفته گذشته، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: ۲۳ کشوری که پیش از این با مواردی از ابتلا به آبله میمونی مواجه نبودند بیش از ۲۵۰ مورد ابتلا را گزارش کرده اند.

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: بیماری آبله میمونی به همه گیری تبدیل نمی‌شود اما هنوز نکات بسیاری در مورد این بیماری ناشناخته است.

مقالات بیشتر:وکیل کیفری غرب تهران

دکتر "روزاموند لوئیس" کارشناس ارشد بیماری آبله میمونی در سازمان جهانی بهداشت در این باره گفت: انتظار نمی‌رود صدها مورد گزارش شده ابتلا به آبله میمونی تا به امروز، به یک همه گیری دیگر تبدیل شود، هرچند هنوز نکات ناشناخته بسیاری در مورد این بیماری وجود دارد، از جمله اینکه دقیقا چگونه گسترش پیدا می کند و آیا توقف ایمن سازی جمعی آبله طی چندین دهه قبل، ممکن است به نوعی سرعت انتقال آن را افزایش دهد.

در حالیکه که پیشتر نیز شبکه اسکای‌نیوز به نقل از روزنامه انگلیسی "دیلی میل" گزارش کرده بود که احتمالا منشا اولیه شیوع فعلی ویروس آبله‌ میمونی از جشنواره‌ همجنس‌گرایان در جزایر قناری بوده، دکتر لوئیس نیز در این باره گفته است: تاکید بر اینکه اکثریت قریب به اتفاق موارد ابتلا در ده‌ها کشور جهان در همجنس‌گرایان مشاهده شده، حائز اهمیت است تا اینکه کارشناسان بتوانند مطالعات بیشتری را در این خصوص انجام دهند. توضیح این امر بسیار مهم است زیرا به نظر می رسد با شیوه انتقالی مواجه هستیم که ممکن است در گذشته کمتر شناخته شده باشد.

این کارشناس ارشد سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر، نگران یک همه گیری جهانی نیستیم. نگران این هستیم که اگر افراد از دانش و اطلاعات لازم برای محافظت از خود برخوردار نباشند، ممکن است از طریق قرار گرفتن در معرض ویروس به آن مبتلا شوند.

به گزارش مدیکال اکسپرس، هفته گذشته، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: ۲۳ کشوری که پیش از این با مواردی از ابتلا به آبله میمونی مواجه نبودند بیش از ۲۵۰ مورد ابتلا را گزارش کرده اند. روز گذشته (دوشنبه) نیز، ۷۱ مورد دیگر آبله میمونی درانگلیس شناسایی شد.

مقالات بیشتر:شیشه بری یوسف آباد

شرط پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان | جلسه دولت برای پرداخت حقوق | نگرانی ها برطرف شد

 55 آنلاین:افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار دولت قرار گرفت.

افزایش حقوق بازنشستگان موضوع صحبت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود و او گفت: منتظر طرح موضوع افزایش حقوق بازنشستگان در جلسه دولت هستیم و بازنشستگان عزیز کشورمان در خصوص افزایش حقوق و مستمری خود نگرانی نداشته باشند و بزودی پرداخت می شود.

حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در پاسخ به سوالی در خصوص زمان اعمال افزایش مستمری و حقوق بازنشستگان در سال جاری گفت: این موضوع در دستور کار دولت قرار دارد اما دولت طی هفته های اخیر در خصوص اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها دستور کار شلوغی داشته است و ما منتظر طرح موضوع افزایش حقوق بازنشستگان در جلسه دولت هستیم.

مقالات بیشتر:وکیل خوب در پونک

وی تاکید کرد: بازنشستگان عزیز کشورمان در خصوص افزایش حقوق و مستمری خود نگرانی نداشته باشند و بزودی پرداخت خواهد شد.

عبدالملکی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا این افزایش حقوق‌ها در پرداختی خرداد ماه اعمال خواهد شد، اظهار کرد: بعید است تا آن زمان این موضوع تعیین تکلیف نشود، مسلما در روزهای آتی در جلسه دولت بحث افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان مطرح خواهد شد و امیدواریم در خرداد ماه این افزایش حقوق‌ها اعمال شود.

مقالات دیگر:وکیل ارومیه

یارانه نقدی جدید چه زمانی قابل برداشت است؟ / اگر به نحوه دهک‌بندی خود اعتراض دارید

 روابط‌عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد که یارانه واریزی فعلا قابل برداشت نیست.

یارانه نقدی جدید چه زمانی قابل برداشت است؟ / اگر به نحوه دهک‌بندی خود اعتراض دارید، بخوانید

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، زمان استفاده از یارانه واریزی از سوی دولت در آینده اعلام خواهد شد، اما تا آن زمان این مبالغ قابل برداشت و استفاده نیست.

روابط‌عمومی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد:در روزهای آینده اطلاعات بیشتری به مردم ارائه خواهد شد و زمان استفاده از این یارانه جبرانی از سوی دولت در آینده اعلام خواهد شد، اما تا آن زمان این مبالغ قابل برداشت و استفاده نیست.

مقالات بیشتر:وکیل آیت الله کاشانی

طبق این اطلاعیه،کسانی که به هر نحوه دهک‌بندی خود اعتراض دارند می‌توانند از طریق سامانه جامع رفاه ایرانیان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض خود را ثبت کنند.

به گزارش ایرنا، بنابر اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیرو اصلاح نظام توزیع یارانه‌ها، هموطنانی که به هر دلیلی ابهام یا اعتراضی نسبت به یارانه اختصاص یافته دارند می توانند به سامانه hemayat.mcls.gov.ir  مراجعه و اعتراض خود را ثبت کنند.

مقالات دیگر:آموزشگاه سنتور غرب تهران

حواله سایپا و ایران خودرو چند؟

انتقال امتیاز خودروهای ثبت‌نامی به‌هر شکلی غیرقانونی محسوب می‌شود. با این حال بازار غیررسمی خرید و فروش حواله پابرجاست و برخی از فرشنده‌ها قیمت را به نرخ روز مدل‌های بازار آزاد رسانده‌اند

به گزارش سلام نو به نقل از فرارو، فروش حواله خودرو میانبر راحت اما غیرقانونی برای کسب درآمد است. برخی از برندگان قرعه‌کشی طرح پیش‌فروش ایران‌خودرو و سایپا باوجود ممنوع بودن انتقال امتیاز، قبل موعد تحویل بی‌خیال پرداخت اقساط می‌شوند و برای حواله خودرو دنبال مشتری می‌گردند.

در خوشبینانه‌ترین حالت آن‌ها توان پرداخت اقساط را ندارند و با ارقام چند ۱۰ میلیونی و شاید کمتر حاضر به‌فروش حواله خودرو هستند، اما آن دسته افرادی که اصطلاحا دندان‌گرد به‌شمار می‌روند، با هدف کسب سود کلان دست به فروش حواله می‌زنند. بررسی ارقام پیشنهادی از سوی فروشندگان نشان می‌دهد قیمت حواله برخی از خودروها نه‌تنها بیشتر از قیمت کارخانه است، بلکه فاصله زیادی با قیمت روز بازار آزاد ندارد.

حواله محصولات سایپا

حواله محصولات سایپا ممکن است زیر ۱۰ میلیون قیمت داشته باشند و گاهی از نرخ محصولات کارخانه گران‌تر فروخته می‌شوند. شخصی حاضر است حواله ساینا S دنده‌ای را با قیمت پنج میلیون تومان بفروشد. فروشنده نیاز مالی را دلیل فروش حواله اعلام کرده و قرار است موعد تحویل خودرو آذر امسال باشد. قیمت حواله کوییک S در یکی از آگهی‌ها ۱۱ میلیون تومان نوشته شده است. موعد تحویل این خودرو نیز آذر ۱۴۰۱ است.

مقالات بیشتر:وکیل حقوقی غرب تهران

فروشنده دیگری درحالی قیمت حواله کوییک دنده‌ای R را ۲۱۵ میلیون تومان درنظر گرفته که ارزش این محصول در کارخانه اردیبهشت امسال ۱۷۷ میلیون تومان است و نرخ حواله از قیمت بازار آزاد فقط ۱۰ میلیون تومان کمتر است. این خودرو سه‌ماه دیگر تحویل داده می‌شود. شاهین G یکی از جدیدترین محصولات گروه خودروسازی سایپا محسوب می‌شود. قیمت حواله شاهین G در یکی از آگهی‌های مربوط به اصفهان ۳۴۴ میلیون تومان نوشته شده است.

دقیقا همان قیمتی که نمایندگی‌های فروش سایپا بابت شاهین G دریافت می‌کنند. در یک آگهی دیگر قیمت حواله شاهین G حدود ۱۴۵ میلیون تومان است. فروشنده مدعی شده همین رقم را تا امروز به‌حساب سایپا واریز کرده و هدفش جبران پول پرداختی است. شخص دیگری قیمت حواله ساینا S دنده‌ای را هفت میلیون تومان اعلام کرده است.

او دلیل فروش حواله خودرو را مشکل مالی نوشته و تاکید کرده تا پاپان همین ماه برای واریز پول به حساب سایپا زمان باقی مانده است. قیمت حواله پراید وانت را یکی از فروشنده‌ها ۱۶۰ میلیون تومان درنظر گرفته است. شهریور امسال موعد تحویل این خودرو است و قیمت پیشنهادی فروشنده ۱۰ میلیون بیشتر از قیمت کارخانه و ۱۰ میلیون تومان کمتر از قیمت بازار است.

حواله محصولات ایران‌خودرو ممکن است ۱۰۰ میلیون تومان از قیمت این مدل‌ها در کارخانه بیشتر باشد. شخصی قیمت حواله دنا پلاس اتوماتیک توربو را ۴۹۰ میلیون تومان اعلام کرده و جالب است بدانید قیمت کارخانه دنا پلاس اتوماتیک توربو حدود ۳۹۰ میلیون تومان است. فروشنده این حواله احتمالا هیچوقت مشتری پیدا نمی‌کند. چون قیمت دنا پلاس اتوماتیک توربو در بازار آزاد کمی بیشتر از ۴۹۰ میلیون است و کسی به‌خاطر دوسه میلیون تومان دست به ریسک خرید حواله غیرقانونی نمی‌زدند.

 

در آگهی‌های مربوط به حواله دنا اتوماتیک موردی وجود دارد که قیمت ۱۹۸ میلیون تومان است. شخص دیگری قیمت حواله دنا پلاس اتوماتیک توربو را ۱۵ میلیون تومان درنظر گرفته است. قیمت حواله پژو ۲۰۶ در یکی از آگهی‌ها ۲۵۵ میلیون تومان و موعد تحویل کمتر از دوماه نوشته شده است.

فروشنده حواله پژو ۴۵۰ ساده هم دقیقا همین رقم را مدنظر دارد. قیمت حواله پژو پارس با موعد تحویل سه‌ماهه در یکی از آگهی‌ها ۷۲ میلیون تومان است. موعد تحویل تارا دنده‌ای در طرح پیش‌فروش یک‌ساله اخیر ایران‌خودرو طبق اعلام این کارخانه اسفند ۱۴۰۱ یا فروردین ۱۴۰۲ است. یکی از برندگان این قرعه‌کشی با ۱۵ میلیون تومان حاضر به‌فروش حواله آن است. قیمت حواله تارا اتوماتیک توسط فروشنده‌ای در گرگان ۴۰ میلیون تومان نوشته شده است.

قیمت حواله پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانوراما در یکی از آگهی‌ها ۳۶۵ میلیون تومان است. یعنی حدود ۳۰ میلیون تومان کمتر از قیمت بازار آزاد و ۱۵۰ میلیون تومان بیشتر از قیمت کارخانه. برنده قرعه‌کشی طرح پیش‌فروش پژو ۲۰۷ دنده‌ای پانورما حاضر است درازای ۳۵۵ میلیون تومان حواله خودرو خود را بفروشد. او مدعی شده کرده که اقساط مورد نیاز را به‌صورت کامل پرداخت کرده است و موعد تحویل اسفند امسال خواهد بود.

مقالات دیگر:خدمات مجالس تهران 

یک "ویرگول" اشتباه، افزایش حقوق بازنشستگان را با مشکل مواجه کرد

 عصر خبر:ایسنا نوشت: دبیر هیات مدیره کانون کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان تا پایان فروردین‌ماه مشخص شود.

علی اکبر عیوضی دبیر هیات مدیره کانون کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی استان تهران به ماجرای «افزایش حقوق بازنشستگان و "ویرگول"» پرداخت و گفت: بند ۴ تبصره ۱۲ قانون بودجه، وقتی افزایش مستمری صندوق‌های زیرمجموعه دولت را ۱۰ درصد مشخص کرده، یک ویرگولِ اشتباه آمده و نوشته شده «صندوق تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح»؛ درحالیکه منظور صندوقِ تأمین اجتماعی نیروهای مسلح یا همان صندوق لشگری است.

مقالات بیشتر:وکیل خوب غرب تهران

وی در ادامه با بیان اینکه این اشتباه تایپی، تأمین اجتماعی را ذیل صندوق‌های دولتی آورده و افزایش مستمری‌بگیر را ۱۰ درصد درنظر گرفته است، اظهار کرد: مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی نامه‌ای را جهت اصلاح این موضوع به مجلس ارسال کرده است.

دبیر هیات مدیره کانون کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی در برنامه «سلام صبح بخیر» گفت: امیدواریم با پیگیری‌های صورت گرفته تکلیف حقوق بازنشستگان تا پایان فروردین‌ماه جاری مشخص شود

مقالات دیگر:محضر عقد شیک

متقاضیان کارت ملی هوشمند تا کی باید منتظر بمانند؟

 رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: از اواخر دی سال جاری تاکنون ۲ میلیون قطعه کارت هوشمند ملی صادر و به متقاضیان تحویل شده است.

به گزارش دیارجنوب، هاشم کارگر رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت:با فعال‌سازی مجدد خط صدور کارت هوشمند ملی در دو ماهه اخیر و با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی در روند تولید، از اواخر دی تاکنون بیش از ۲ میلیون قطعه کارت هوشمند ملی صادر شده است.

در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های دولت مردمی برای خدمتگزاری و خدمات‌دهی مناسب و بهینه به مردم، به سرعت در مسیر ایفای تعهدات پیشین خود هستیم و با حمایت‌های وزیر کشور و همت همکاران سازمان، ضمن راه‌اندازی دوباره تولید کارت هوشمند ملی، برنامه‌ریزی لازم برای صدور و ارائه کارت به تمامی متقاضیان کارت هوشمند ملی که در گذشته موفق به تکمیل ثبت نام خویش شده‌اند و بیش از ۱۰ میلیون نفر هستند قبل از پایان نیمه اول سال ۱۴۰۱ آن را دریافت خواهند کرد.

مقالات بیشتر:وکیل غرب تهران

معاون وزیر کشور ادامه داد: با بسیج توانمندی‌های داخلی ضمن بهره‌گیری از توان و تخصص داخلی کشور، امروز از اندوخته خوبی در فناوری و دانش تولید کارت هوشمند ملی با بالاترین کیفیت ممکن برخورداریم و در این امر می‌تواند نمونه‌ای از شناخت امکانات، توانمندی‌ها و دانش موجود در کشور جهت تبدیل تهدید به فرصت باشد.

وی گفت: نگاه تحولی به انجام امور و مسائل کشور که از سیاست‌های اصلی دولت سیزدهم است و جزء راهبردهای اساسی سازمان ثبت احوال کشور است تا بتوان با بهره‌وری بیشتر نسبت به انجام تکالیف و وظایف مربوطه اقدام کرد. / ایرنا

مقالات دیگر:وکیل کیفری در ارومیه

شرط حق طلاق برای زن از نظر رهبر انقلاب

 شفقنا:شرط حق طلاق برای زن، باطل است، مگر شرط شود که زن، وکیل شوهر در طلاق دادن باشد که اگر او مجددا ازدواج کرد، زن بتواند از طرف شوهر خود را طلاق دهد؛ در این صورت شرط، صحیح است.

مقالات بیشتر:وکیل گیشا

سؤال: آیا دختر می تواند ضمن عقد ازدواج شرط کند که در صورت ازدواج مجدد شوهر، حقّ طلاق داشته باشد؟

جواب: شرط حق طلاق برای زن، باطل است، مگر شرط شود که زن، وکیل شوهر در طلاق دادن باشد که اگر او مجددا ازدواج کرد، زن بتواند از طرف شوهر خود را طلاق دهد؛ در این صورت شرط، صحیح است.

مقالات دیگر:بهترین وکیل گیشا

ذره‌ای از احقاق حقوق شهروندان کوتاه نمی‌آییم

 رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد گفت: به عنوان وکیل مردم، با آنها تجدید عهد می‌کنیم که ذره‌ای از احقاق حق‌شان کوتاه نیایم و در این مسیر تمام دشمنی‌ها، بی مهری‌ها و سختی‌ها را به جان می‌خریم.

به گزارش ایلنا از مشهد، هاشم دائمی در نطق پیش از دستور خود در بیست و هشتمین جلسه علنی شورای شهر، اظهارکرد: ابتدا به عنوان نماینده مردم شریف مشهد در شورای اسلامی جهان شهر برکت و کرامت شهر تذکری مهم به مسئولان امر فرهنگ و برگزارکنندگان جشنواره فجر می‌دهم؛ آنچه در جشنواره فجر در عرصه فرم و محتوا می‌‌بینیم هیچ سنخیتی با این نام مقدس و اهداف راهبردی انقلاب اسلامی در عرصه هنر هفتم که تاثیر ویژه‌ای در هدایت فکرها و اندیشه‌ها دارد، نمی‌بینیم.

وی افزود: هنر هفتم به جایی رسیده که ذائقه مردم را با سوژه‌هایی که دارای مضامین رادیکال نسبت به آرمان‌های انقلاب اسلامی هست، عادت می‌دهد.

مقالات بیشتر:بهترین وکیل خانم در تهران

دائمی در ادامه ضمن تبریک روز «وکیل مدافع» به تمامی وکلاء، تصریح کرد: امیدوارم وکلاء، مسیر مهم و پرمخاطره وکالت را با تعهد خود نسبت به دفاع از حق و مظلوم، به سلامت سپری کرده و در این راه، با رعایت حق و عدل بتوانیم کارنامه‌ای مملوء از خیر و سعادت برای خودمان رقم بزنیم.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: آموزه‌ای در دین مبین اسلام، عجیب خود را به رخ می‌کشد و مسیر را روشن می کند؛ آموزه‌ای که می‌گوید حق گرفتنی است و دادنی نیست؛ دقیقا می‌خواهد در مقابل انحصارطلبی و ویژه‌خواری قد علم کرده و انقلابی و فعال عمل کند.

دائمی گفت: بر همین اساس، در اسلام تمام ساختارهای سیاسی و اجتماعی به گونه‌ای چیده شده که انسان چه بدون واسطه یا با واسطه بتواند حق خود را مطالبه کند؛ اما‌ در امور کلان اجتماعی و سیاسی که باید تامین مصالح عمومی در آن در نظر گرفته شود و تعارض منافع حل شود و تامین نظر همگان میسر نیست، مردم با پذیرش عاقلانه پیگیری حقوقشان توسط یک واسطه که وکیل مردم نامیده می‌شود، این مهم را پیگیری می‌کنند.

وی با بیان اینکه وکلاء، علی‌الخصوص وکلای مردم که بر مسند خدمت نشسته‌اند، به عنوان پاسداران حق و عدل شناخته می‌شوند، تصریح کرد: در کشور ما و مخصوصا مشهد هویت اسلامی و دینی و انقلابی و عمل بر اساس آن جز لاینفک باور مردم است و لذا بی‌توجهی به این اصل مهم در سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات کلان و سرنوشت‌ساز، تجاوز به حقوق مردم تلقی می‌شود و در این صورت مردم می‌توانند او را بازخواست کنند.

دائمی تاکید کرد: تصمیمات مسئولانی که بر مسند خدمت به خلق نشسته‌اند باید براساس کار کارشناسی و در راستای تامین حداکثری حقوق مردم و مبتنی بر اسلام ناب محمدی باشد و نه براساس نیت‌های شخصی و جناحی و گروهی و وابستگی‌های این چنینی و یا تامین خواسته ویژه‌خواران و ایادی رسانه‌ای خود فروخته‌شان که سعی دارند عرصه را هر روز سخت و سخت‌تر کنند.

وی گفت: همه وکلای مردم در عرصه‌های مختلف مدیریتی و خدمتی، قبل از رای دادن به طرح یا لایحه یا ارائه طرحی، اول محاسبه کنند که آیا این تصمیم به نفع مردم است یا نه؟ و اگر نبود با شجاعت و صلابت و بی‌هیچ مصلحت‌اندیشی و تعارفی و با عزمی راسخ برای تحمل فشارها، آنچه را بپسندد که موجب رضایت حضرت حق و عیال او یعنی مردم عزیز شود.

 

رئیس کمیسیون حقوقی، املاک و قراردادهای شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه آنچه در نظامات سیاست‌گذاری، مصوب می‌شود، باید در اسرع وقت به منصه بروز و ظهور برسد تا مردم تسهیل‌گری در زیست شهری را تجربه و طعم خدمت را بچشند، افزود: مجریان و تصمیم‌گیران باید شجاعانه، قاطعانه و عالمانه نسبت به امور حوزه اختیارات خود ورود نمایند و در این مسیر از هیچ نهراسند و به خدا توکل کنند.

دائمی خاطرنشان کرد: قبول مسئولیت وکالت مردم به قول امام‌ علی(ع) بار سنگین و طاقت فرسایی است که فقط به دو دلیل می شود او را پذیرفت و این سختی هارا به جان خرید که بتوان احقاق حقی نمود یا ابطال باطلی.

وی در پایان گفت: به عنوان وکیل مردم، با آنها تجدید عهد می‌کنیم که ذره‌ای از احقاق حق‌شان کوتاه نیایم و در این مسیر تمام دشمنی‌ها، بی مهری‌ها و سختی‌ها را به جان می‌خریم و قطعا وجود برخی دشمنی‌ها خود دلیلی محکمی بر این است که در مسیر حق و برای مردم در حال گذر هستیم که به مذاق جریان‌ها و عناصر وابسته‌شان خوش نمی‌آید.

مقالات دیگر:سالن عقد شهرک غرب

خداحافظی با پاندمی کرونا در سال جدید

 عضو کمیته علمی ستاد مقابله کرونا گفت: به امید خدا در همین سال جاری میلادی و سال جدید شمسی از این پاندمی خداحافظی خواهیم کرد، اما از این بیماری خدا حافظی نمی‌کنیم و کرونا هم به سایر بیماری‌هایی که ما تا کنون با آن‌ها مواجه بودیم اضافه می‌شود و هر سال عده‌ای به آن مبتلا و حتی بستری می‌شوند.

بقاع خبر:مسعود یونسیان در گفت‌وگو با میزان در پاسخ به این سوال که شیوع کرونا تا چه زمانی ادامه دارد، گفت: بعد از شیوع بیماری‌های نظیر آنفلوآنزا و سرماخوردگی شاهد دنیای بدون این بیماری‌ها نبودیم و در حال حاضر دنیا در حال دست و پنجه نرم کردن با هزاران بیماری واگیردار و غیر واگیر دار است و این در حالی است که ما با وجود این بیماری‌ها دچار اضطراب نمی‌شویم و زندگی ما با وجود آن‌ها مختل نمی‌شود.

مقالات بیشتر:بهترین وکیل غرب تهران

این متخصص اپیدمیولوژی ضمن اشاره به اینکه ما در حال حاضر با یک پاندمی مواجه هستیم و تمام دنیا درگیر شیوع بیماری است که زندگی مردم را مختل کرده است، ادامه داد: به امید خدا در  همین سال جاری میلادی و سال جدید شمسی با این پاندمی خداحافظی خواهیم کرد، اما از این بیماری خدا حافظی نمی‌کنیم و کرونا هم به سایر بیماری‌هایی که ما تا کنون با آن‌ها مواجه بودیم اضافه می‌شود و هر سال عده‌ای به آن مبتلا و حتی بستری و فوت می‌شوند.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله کرونا با بیان اینکه همه بیماری‌ها در طول سال عده‌ای از افراد را مبتلا می‌کنند و تعدادی از افراد هم بر اثر این بیماری‌ها از دنیا می‌روند، افزود: محاسبات کشور ایالت متحده آمریکا نشان می‌دهد که سالیانه حدود ۳۰ هزار نفر به دلیل ابتلا به آنفلوانزا‌های فصلی و نه آنفلوانزا‌های خطرناکی نظیر آنفلوانزا خوکی و پرندگان در این کشور فوت می‌کنند و پیش‌بینی آن‌ها این است که سالیانه حدود این تعداد از افراد هم قربانی کووید شوند  اما  اینگونه نیست سالیانه ۱۰۰ هزار نفر بر اثر گرفتاری به این بیماری فوت کنند و این به معنی رسیدن به یک استاندارد، زندگی و فرهنگ جدید است.

منبع: خبرگزاری میزان

مقالات دیگر:آموزشگاه گیتار غرب تهران

طرح «معافیت مشمولان متأهل» شامل چه افرادی خواهد شد؟

 پیگیری‌ها از مسئولان ذیربط و آگاه به حوزه سربازی حاکی از آن است که در این طرح فقط «سن و تعداد فرزند» مهم است.

طرح «معافیت مشمولان متأهل» شامل چه افرادی خواهد شد؟

به گزارش سلام نو به نقل از فارس، طرح معافیت مشمولان متاهل دارای دو فرزند، دیروز در کمیسیون تلفیق بودجه تصویب شد اما این طرح در صورت تصویب در صحن علنی شامل چه افرادی خواهد شد؟

بحث سربازی این روزها بیش از گذشته مطرح شده؛ چراکه کمیسیون تلفیق بودجه در چند روز اخیر ابتدا با موضوع خرید سربازی مشمولان مقیم خارج و سپس خرید چند صد میلیون تومانی مشمولان غایب ، موضوع سربازی را بیش از پیش داغ کرده و به پر بازدیدترین اخبار رسانه و فضای مجازی تبدیل کرده است.

مقالات بیشتر:وکیل در بلوارفردوس

اما بعد از گذشت دو روز از اعلام خبر تبعیض‌آمیز و جنجالی فروش ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی سربازی _که فضای جامعه را پر از حرف و حدیث و انتقاد و پیشنهاد کرده بود _ طرح «معافیت مشمولان متاهل ۳۰ سال دارای دو فرزند و بیشتر» در کمیسیون تلفیق بودجه مطرح شد و رأی آورد.

و اما سوال این است که این طرح چه جزییاتی داشته و شامل کدام دسته از مشمولان می شود؛ آیا این طرح شامل مشمولان غایب نیز می‌شود؟

افراد با چه سطح از تحصیلات در شمول این طرح جای می‌گیرند؟ و ...

پیگیری‌ها از مسئولان ذیربط و آگاه به حوزه سربازی حاکی از آن است که در این طرح فقط «سن و تعداد فرزند» مهم است؛ یعنی اگر فرد مشمول، تحصیلات زیر دیپلم و یا حتی تحصیلات بالا چون دکترا داشته باشد این طرح شاملش می شود؛ فقط باید سن فرد بالای ۳۰ سال بوده و دو فرزند هم داشته باشد.

از سوی دیگر مدت غیبت سربازی نیز مهم نیست؛ ممکن است کسی از همان سن مشمولیت یعنی ۱۸ سالگی تمام وارد غیبت شده باشد و یا کسانی مثل طلاب و دانشجویان پزشکی که به صورت پیوسته تحصیل می‌کنند حتی یک روز هم غیبت نداشته باشند اما هر دو دسته با اجرای این طرح معاف خواهند شد.

گفتنی است اگر این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تایید شود و با اصل ۱۱۰ قانون اساسی نیز تطبیق داشته باشد تعداد زیادی از مشمولان غایب و غیر غایب ۳۰ ساله به بالا که پدر دو فرزند و بیشتر هستند تعیین تکلیف شده و از جنبه سربازی دیگر هیچ نگرانی نداشته و کارت معافیت دریافت خواهند کرد؛ چه افرادی که مشکل داشته و به سربازی نرفته و چه افرادی که از معافیت تحصیلی استفاده کرده و تا این سن خدمت سربازی خود را انجام نداده اند.

بنابراین شرط شمول بودن در طرح معافیت مشمولان متاهل دارای دو فرزند به بالا، فقط سن و تعداد فرزند است.

باید گفت پدران دارای دو فرزند به بالا که کمتر از ۳۰ سال سن داشته و یا افراد ۳۰ ساله دارای تک فرزند و یا فاقد فرزند در این طرح قرار نمی گیرند.

صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 صفحه بعد